Description: F:\public_html\pic\Header.gif

 

 

بازگشت به صفحه اصلی

 

 

 

 

 

 

: تاریخچه


یكی از اركان توسعه علمی كشور گسترش آموزش است كه رشد اجتماعی و شكوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه‏ساز خلاقیتهای انسانی است. آموزشهای متعارف و جاری به تنهایی جهت برقراری این ركن مهم كافی نیست ؛ توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای برنامه‏هایی از قبیل آموزش عملی همراه با آموزش علمی برای دستیابی به هدفهای توسعه بسیار ضروری است.
آموزش عملی، نظامی آموزشی است كه با بهره گیری از فن آوری آموزشی، استفاده از كتابهای درسی و اساتید مجرب می‌تواند تعامل بین دانشجو و استاد را افزایش داده و به دانشجو کمک کند تا آنچه را که می‌آموزد به کار بندد و در واقع در این نوع آموزش  عملاٌ می توان كلاسهای تدریس تئوری را به كلاسهای عملی تبدیل كرد.
مرکز آموزش عالی علمی – کاربردی امور مالیاتی استان قم بر اساس تصمیمات اداره کل دارایی استان  و تعامل با دانشگاه جامع علمی - کاربردی، عملاً با پذیرش اولین گروه دانشجو در سال 1383 تأسیس شد.

این مرکز پس از تأسیس، با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در رشته مدیریت بازرگانی از مهرماه سال تحصیلی 1383 فعالیت آموزشی خود را‌ آغاز كرد. توسعه فضای آموزشی و ارتقای رشته‌های مرکز از طریق تعامل با دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور انجام پذیرفت که هم اکنون این مرکز دارای 8 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی  ( رشته های مدیریت بازرگانی، امور اداری و حسابرسی در مقطع کاردانی و رشته های بیمه، حسابداری ، حسابداری مالی ،حسابداری مالیاتی و امور شعب در مقطع کارشناسی ) می‌باشد و در حال حاضر تعداد 900 دانش آموخته به همراه 632 دانشجوی شاغل به تحصیل در این مقاطع حضور دارند

 

 

چشم انداز مرکز در قالب نظام آموزشی :

 1- تعامل هرچه بیشتر یاددهنده و یادگیرنده استاد و دانشجو  با یكدیگر
2- ارائه آموزش عملی در کنار علم
3- استفاده از فن آوری در آموزش با به كارگیری ابزارهای ارتباطی جدید برای آموزش
4- تأمین ارتباط دو سویه میان استاد و دانشجو
5- ارائه و تشكیل كلاسهای علمی و کاربردی در کنار کلاسهای تئوری و کمرنگ شدن تشكیل كلاسهای صرفاً تئوری
6- مشاركت استاد در شكل صنعتی شده فرایند یادگیری یاددهی به عنوان عامل اصلی
7- فردی و خصوصی كردن یادگیری

 در این نظام دانشجو تعیین كننده سطح علمی خواهد بود و یادگیری متناسب با استعدادها و علایق و به طور كلی توانایی ها و ویژگی های فردی دانشجو  می باشد.

 

 

 

Copyright © 2009-2011 ® All Rights Reserved For : www.qomtax.ir

.حقوق این پایگاه اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزش عالی علمی - کاربردی امور مالیاتی استان قم به نشانی : قم – بلوار الغدیر – غدیر13 – مجتمع خاتم الانبیاء –طبقه سوم  می باشد